Karczma po Zbóju

Ocena użytkowników: / 122
SłabyŚwietny 

Karczma po Zbóju to karczma mieszcząca się w samym sercu Zakopanego - na Krupówkach. Wśród wielu turystów niniejsza karczma cieszy się bardzo dużym uznaniem i to nie bez przyczyny. Nawet przez miejscowych Karczma po Zbóju uważana jest za jedną z najlepszych karczm regionalnych. Każdy element zasługuje na uwagę i pochwałę.

Przebywając w Zakopanem należy obowiązkowo odwiedzić tą karczmę, ponieważ prezentuje ona bardzo wysoki poziom i doskonale wpisuje się w klimat Zakopanego. Już od progu goście witani są przez miłą, zawsze uśmiechniętą obsługę, która zaprasza do stolików i prezentuje bardzo wysoki poziom obsługi klientów. Niewątpliwie obsługa w tej karczmie jest dużym walorem, który zachęca gości do ponownych wizyt.

Bardzo ważnym elementem w Karczmie po Zbóju jest typowy regionalny wystrój, w którym zauważyć można sprzęty domowe, takie jak chociażby maselnica czy kołyski dziecięce wykonane z drewna. Bogaty wystrój, w którym przeważają drewniane elementy sprawia, że Karczma po Zbóju chętnie odwiedzana jest przez miłośników stylu i kultury góralskiej.

Ogromnym walorem karczmy jest muzyka góralska na żywo, grana przez kapelę góralską, która odwiedza karczmę codziennie od godziny 18.00. Wielu gości odwiedza karczmę specjalnie w godzinach wieczornych, by móc spędzić wyjątkowy wieczór przy dźwiękach góralskiej muzyki i góralskich przyśpiewek.

Menu Karczmy wygląda bardzo interesująco. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Potrawy mięsne, potrawy z przewagą warzyw czy typowe regionalne dania to cały szereg propozycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Zaletą obszernego menu są również dobre ceny, które nie należą do najmniejszych, ale nie są również najwyższe w Zakopanem, ale za to jakość jedzenia jest naprawdę imponująca. Należy zauważyć, że porcje są naprawdę duże i można się nimi najeść.

Przykładowe propozycje z menu karczmy:

1. Jajecznica smażona na maśle / boczku

2. Oscypek z grilla z żurawiną

3. Kwaśnica na żeberku

4. Golonka z przypieczoną skórką 900g

5. Placek po zbójnicku

6. Harnasiowa Sakwa (kurczak w naleśniku)

7. Jabłecznik na ciepło z lodami i sosem truskawkowym

8. Okocim Malućkie 1l

Na szczególną uwagę zasługują pierogi z kapustą i grzybami, a także jabłecznik na ciepło z lodami i sosem truskawkowym. Dla panów doskonałym daniem będzie golonka, która wygląda i pachnie zachęcająco, a jej smak pozostaje na długo w pamięci.

W karczmie organizowane są imprezy okolicznościowe. 230 miejsc rozmieszczonych na dwóch poziomach pozwala na zorganizowanie dużej imprezy w pięknym miejscu z doskonałym jedzeniem.

Karczma po Zbóju cieszy się ogromnym uznaniem turystów z całej Polski, którzy bardzo chętnie spędzają czas w miejscu, w którym niezwykła atmosfera sprawia, że czas szybciej płynie i obfituje w szereg przyjemnych doznań smakowych, aromatycznych...

Karcma po Zbóju, ul. Krupówki 22b, 34-500 Zakopane, tel: 018-20-161-40

Zapoznaj się z opiniami i dołącz do dyskusji na temat karczmy - opinie Karczma po Zbóju